Uroczystość Wszystkich Świętych

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zarówno w naszej katedrze, jak i na cmentarzu parafialnym.

W czwartek - 1 listopada – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych; Porządek Mszy św. w katedrze będzie niedzielny. O godz. 1130 procesja z poświęceniem cmentarza parafialnego przy ul. Kopernika. Na zakończenie procesji Msza św. w kaplicy na cmentarzu w intencji wszystkich wiernych zmarłych. Procesję na cmentarzu i Mszę św. odprawi Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski.

W piątek - 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Porządek Mszy św. w Dzień Zaduszny w katedrze będzie niedzielny. O godz. 1000 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza z jutrznią żałobną za zmarłych i procesją żałobną. Przed wieczorną Mszą św. 1 i 2 listopada o godz. 1730 odmówimy różaniec za zmarłych.

Porządek nabożeństw w kaplicy na cmentarzu parafialnym od środy do soboty włącznie (31 X-3 XI):

godz.   9.00   Różaniec za zmarłych,

godz. 10.00   Msza św.

godz. 11.00   Różaniec za zmarłych,

godz. 12.00   Msza św.

 

 

Od 1 do 8 listopada można uzyskać każdego dnia odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych. W tym celu należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

Do 8 listopada włącznie codziennie o godz. 1800 w nszej katedrze odprawimy Mszę św. za zmarłych z wypominek jednorazowych i rocznych. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 1730 każdego dnia odmawiamy różaniec za wszystkich wiernych zmarłych wyczytując wypominki.

 

2018-10-25 09:43 Opublikował: Administrator