Adwent 2019

Rozpoczęliśmy Adwent - czas oczekiwania.

Czas ten podzielony jest na dwie części: pierwsza trwa do 16 grudnia i przypomina nam o czasach ostatecznych i powtórnym przyjściu Chrystusa; druga - to czas bezpośrednego przygotowania na dzień Bożego Narodzenia.

Tyle tych adwentów już w naszym życiu było, czy potrzebny nam kolejny??? Oczywiście, że tak. Bo jest to kolejna szansa na refleksję nad naszą codziennością i gotowością na spotkanie z Panem w wieczności. Dzieci w tym czasie podejmują adwentowe postanowienia, ale przecież nie tylko one powinny to robić, bo te postanowienia są wyrazem naszego pragnienia nawrócenia się. Więc może warto byłoby pomyśleć z czym mam problem i spróbować podjąć w tym szczególnym czasie konkrteną pracę nad sobą...

Wzorem świętego i radosnego adwentowego oczekiwania jest dla nas Matka Najświętsza. Nasze uczestnictwo we Mszy św. roratniej odprawianej ku czci Maryi codziennie rano o godz. 7.00 niech będzie wyrazem naszego zapatrzenia się w Nią i pragnienia naśladowania Jej. Każdego dnia po roratach będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny. Dzieci zapraszamy do udziału w roratach we wtorki i w czwartki.

Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszej wspólnocie w III Niedzielę Adwentu.

2019-12-01 08:45 Opublikował: Administrator