Szkaplerz Michała Archanioła

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę września (27.09) będziemy obchodzić odpust Św. Michała Archanioła.

Od kilku lat w czasie tej uroczystości można oddać się pod szczególną opiekę Św. Michała przyjmując szkaplerz. Osoby, które chcą to uczynić prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Celem przyjęcia Szkaplerza jest oddawanie czci św. Michałowi Archaniołowi, aby za jego szczególną pomocą uzyskać: wolność i rozwój Kościoła Świętego; łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędami i fałszywymi naukami (...); wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskanie odpustów; łaskę dobrej i świątobliwej śmierci.

Zobowiązania:

- nosznie szkaplerza w wersji płóciennej lub w formie medalika

- codzienna modlitwa słowami: "Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego, ducha bądź naszą obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen."

Zadania czcicieli Michała Archanioła:

  • rozsławianie czci Św. Michała Archanioła i modlitwa o Królestwo Chrystusa i Maryi Niepokalanej w umysłach i sercach ludzkich,
  • świadectwo chrześcijańskiego życia i zachęcanie innych do wierności Panu Bogu,
  • troska o ocalenie dzieci i młodzieży przed zgorszeniem i złem moralnym,
  • modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
2020-09-08 10:28 Opublikował: Administrator