Triduum Paschalne 2022

Porządek nabożeństw podczas Triduum Paschalnego Wielkiego Tygodnia:
W katedrze Mszy św. rannych w te święte trzy dni nie będzie.
Adoracja w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę będzie trwała do godz. 23.00.

 

Porządek nabożeństw podczas Triduum Paschalnego Wielkiego Tygodnia:
W katedrze Mszy św. rannych w te święte trzy dni nie będzie. Adoracja w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę będzie trwała do godz. 23.00.

  • W Wielki Czwartek będziemy przeżywać tajemnicę ustanowienia Sakramentu Eucharystii, Kapłaństwa, oraz Chrystusowego przykazania miłości. W katedrze Ksiądz Biskup Ordynariusz o godz. 10.00 odprawi Mszę Krzyżma, podczas której poświęci Oleje używane podczas udzielania Sakramentów św. Msza Wieczerzy Pańskiej celebrowana przez Księdza Biskupa rozpocznie się o godz. 17.00. Na zakończenie odprowadzimy Pana Jezusa ukrytego w Najśw. Sakramencie do ciemnicy.
  • W Wielki Piątek tradycyjnie w kościołach nie odprawia się Mszy św. O godz. 10.00 – Droga Krzyżowa, a o godz. 17.00 odprawimy Liturgię Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Odpust zupełny związany z adoracją Chrystusowego krzyża można uzyskać przez całą dobę, aż do liturgii Wigilii Paschalnej. Wspólnota Theoforos zaprasza w Wielki Piątek na wspólną adorację o godz. 20.00.
  • W Wielką Sobotę Kościół trwa na adoracji Najśw. Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa rozważając tajemnicę Męki i Śmierci Zbawiciela. Adoracja w Wielką Sobotę będzie trwała od godz. 7.00 do godz. 23.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie od godz. 8.00 do godz. 18.00. O godz. 9.30 poświęcenie pokarmów w Jednaczewie. W Wielką Sobotę o godz. 19.00 rozpoczniemy świętą Wigilię Paschalną obrzędem światła. W czasie tej liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia ze Chrztu św., dlatego przynosimy świece. 
  • Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 uroczystą procesją wokół katedry. W Niedzielę Wielkanocną po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

 

2022-04-14 00:03 Opublikował: Administrator