Augustów za 1 uśmiech

W dniach 26.06-11.07 odbyły się dwa turnusy parafialnych wakacji z Bogiem "Augustów za jeden uśmiech". Wzięło w nich udział ok.100 dzieci z 2 łomżyńskich parafii: z Katedry i z parafii Krzyża Świętego.

 

W dniach 26.06-11.07 odbyły się dwa turnusy parafialnych wakacji z Bogiem  "Augustów za jeden uśmiech". Wzięło w nich udział ok.100 dzieci z 2 łomżyńskich parafii: z Katedry i z parafii Krzyża Świętego.

Organizatorami kolonii byli ksiądz Tomasz Grala i ksiądz Grzegorz Pędzich. Księżom pomagali animatorzy: Justyna, Sylwia, Nikola, Julia, Natalia i Maciej oraz klerycy z łomżyńskiego Seminarium: Jacek, Rafał i Łukasz.

W pierwszym turnusie jak i w drugim odwiedziliśmy Pokamedulski Klasztor w Wigrach, gdzie zwiedziliśmy obiekty klasztorne oraz apartamenty papieskie, poznając ich bogatą historię. Kolejną atrakcją była piesza pielgrzymka do Studzienicznej do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Przedostatniego dnia wyszliśmy na dłuższy spacer do Centrum Augustowa, by tam kupić pamiątki i pozwiedzać miasto, uczestniczyć we Mszy świętej. Pozostałe dni spędziliśmy w ośrodku Cordis organizując ciekawe zabawy, gry, zajęcia integracyjne czy nasze wewnętrzne Igrzyska Olimpijskie Dzieci.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się pobliskie jezioro zwłaszcza podczas I turnusu, gdzie temperatury w ciągu dnia przekraczały 30 stopni. Na pożegnanie była uroczysta kolacja i dyskoteka. Dzieciaki wróciły do domów z masą wspomnień i ze łzami w oczach, że to już koniec “Augustowa za jeden uśmiech”.

JP/TG

 

2022-07-18 10:50 Opublikował: Administrator