Relikwie bł. Jana Pawła II w Katedrze

Relikwie bł. Jana Pawła II w Katedrze
Abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.
Metropolita lwowski Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, przewodniczył mszy świętej, podczas której uroczyście do łomżyńskiej Katedry wprowadzono relikwie błogosławionego Jana Pawła II. W wygłoszonej homilii arcybiskup podkreślał, że życie tego wielkiego mistyka było proste i zwyczajne tak jak jego modlitwy.
- Nie dzielił swojego życia na zajęcia i modlitwę. On się wszystkim modlił. Jego życie było modlitwą – mówił ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

Srebrny relikwiarz, w którym jest włos Jana Pawła II, do Katedry w uroczystej procesji wniósł ks Marian Mieczkowski, proboszcz parafii. Został ceremonialnie umieszczony obok kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości w tzw. ołtarzu Ojczyzny, po prawej stronie popiersia Jana Pawła II.
- Przed dwudziestu laty do łomżyńskiej Katedry wszedł Jan Paweł II–   przypomniał na wstępie ks. bp Stanisław Stefanek. - Od tego czasu w wielu miejscach naszego miasta spotykamy znaki jego obecności: ołtarz papieski i koronowana przez Ojca Świętego Matka Boża Pięknej Miłości. Dzisiaj błogosławiony Jan Paweł II wszedł do naszej świątyni, niesiony rękami swego umiłowanego sekretarza, obecnie księdza arcybiskupa metropolity lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego. Jan Paweł II jest dzisiaj z nami w błogosławionych relikwiach i będzie czekał na nasze nawiedziny.

Przy ołtarzu mszę św., której przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki,  koncelebrowali księża biskupi Stanisław Stefanek i Tadeusz Zawistowski. W trakcie homilii abp Mokrzycki wspominał dziewięć lat, spędzonych jako drugi sekretarz z Ojcem Świętym, życząc łomżyńskiej wspólnocie duchowieństwa i wiernych, aby naśladowała naszego wielkiego rodaka w „miłości, otwartości i życzliwości dla innych oraz nieustającym dążeniu do poszukiwania Prawdy” .

- Ojciec Święty w jakiś przedziwny sposób promieniował – mówił arcybiskup Lwowa. - Przy nim odczuwało się spokój, miało się poczucie bezpieczeństwa i życzliwości.
Na zakończenie Mszy św. abp Mokrzycki podziękował obecnym w Katedrze za „szczęście i radość, świadectwo wiary i miłości do Jana Pawła II”.
- Wasza diecezja nie jest mi obca, bo znałem ją z opowiadań waszych pasterzy, gdy przybywali do Ojca Świętego na obiad w niedzielę – wyznał arcybiskup. - Stanowicie ważną i mocną cząstkę w Kościele katolickim!
Po Mszy św. licznie zgromadzeni wierni ustawili się w kolejce, aby ucałować relikwie błogosławionego.

Źródło i fotografie: http://www.4lomza.pl

2011-10-09 12:56 Opublikował: Administrator