Adwent

27 listopada to I niedziela Adwentu - czasu oczekiwania.

 

Rozpoczynamy Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na Paruzję Chrystusa przy końcu ludzkich dziejów i na święta Bożego Narodzenia. Nowy Rok liturgiczny, który zaczynamy, to także nowy, kolejny etap naszej osobistej historii zbawienia. Mijają dni, miesiące, lata. Który to już adwent w naszym życiu? Czy przez owo coroczne uobecnianie tamtego historycznego Adwentu nasze oczekiwanie i tęsknota za Panem stają się coraz intensywniejsze, a nasze myślenie o niebie coraz częstsze? Czy jesteśmy ludźmi, którzy każdego dnia czujnie oczekują na radosne spotkanie z Panem?

Zapraszamy do aktywnego przeżywania Adwentu przez dobre postanowienia, uczestnictwo w roratach odprawianych w dni powszednie o 7.00 oraz aktywnego uczestnictwa w rekolekcjach. Dzieci zapraszamy na adwentowe Msze Św. dla nich w poniedziałki i czwartki o 18.00.

Początek Adwentu jest zarazem wejściem w nowy rok liturgiczny, który w polskim Kościele przeżywać będziemy pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Warto sobie przypomnieć, że nie byłoby tego Kościoła i nie byłby światu do niczego potrzebny, gdyby nie wcielenie Jezusa Chrystusa. Niech i w tym Adwencie towarzyszy nam Najświętsza Maryja Panna, nasza nadzieja na pokój.

 

2022-11-26 09:42 Opublikował: Administrator