Światowe Dni Młodzieży - Lizbona 2023

W dniach 24 lipca - 8 sierpnia miała miejsce pielgrzymka na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Nasza grupa liczyła 40 uczestników w tym kilka osób z naszej wspólnoty katedralnej.

 

Pierwsze dni spędziliśmy w Hiszpanii na zwiedzaniu Madrytu. Następnie udaliśmy się do Portimao, gdzie wzięliśmy udział w festiwalu "Welcome to Paradise" zorganizowanym przez francuską wspólnotę Chemin Neuf. Długo wyczekiwanym punktem pielgrzymki było spotkanie z Matką Bożą Fatimską. Był to czas na osobistą modlitwę, udział we Mszy Świętej oraz zobaczenie ciekawych i pięknych miejsc. Ostatnie dni spędziliśmy w Lizbonie uczestnicząc w centralnych wydarzeniach ŚDM pod przewodnictwem Papieża Franciszka.
Te dwa tygodnie minęły bardzo szybko. Mimo gorących dni i wielu innych trudności każdy z nas dobrze zapamięta ten wspaniały czas, a wspomnienia zostaną z nami na zawsze.
"Uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży było dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Jestem wdzięczna, że mogłam tam być, poznać nowych ludzi i na nowo doświadczyć Boga. Wspaniałe, że tyle młodych osób z całego świata zebrało się w jednym miejscu, zostawiając wszystko, by wspólnie wielbić Boga przez modlitwę i śpiew. Jak na każdej pielgrzymce trzeba było zmierzać się z różnymi trudnościami, ale zapewniam, że radość która tam panowała nie pozwoliła długo się smucić."
Julia 17lat

 

2023-08-26 20:10 Opublikował: Administrator