Bł. Karolina zakończyła peregrynację w naszej diecezji

Bł. Karolina zakończyła peregrynację w naszej diecezji
Poczty sztandarowe KSM w procesji do Katedry
Niedziela 20 listopada w naszej Katedrze była szczególna z trzech powodów: zakończenia peregrynacji relikwii bł. Karoliny w parafii i diecezji, Diecezjalnego Zjazdu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a także w tym dniu odbyło się podziękowanie ks. Biskupowi Stanisławowi za jego piętnastoletnią posługę w naszej diecezji.

 

Po roku zakończyła się peregrynacja relikwii bł. Karoliny Kózkówny. W tym czasie błogosławiona męczennica w znaku relikwii i obrazu odwiedziła wszystkie parafie naszej diecezji. Na zakończenie przybyła do Parafii Katedralnej.

Przygotowania do tego wydarzenia w naszej parafii miały przybliżyć postać Patronki Młodzieży w czasie katechez szkolnych. Odbyły się także trzy „Spotkania z muzyką i dobrym przesłaniem”, w ramach których chcieliśmy przypomnieć podstawowe sprawy związane z wiarą. Na jednym z tych spotkań gościliśmy Maleo (o czym wspomnieliśmy już wcześniej).

Obecność relikwii bł. Karoliny (od czwartku 17 do niedzieli 20 listopada) była dobrą okazją do modlitwy, co wykorzystała młodzież wraz z nauczycielami, wspólnoty działające przy naszej parafii, a także wspólnoty zakonne.

Piątkowy wieczór zgromadził młodzież i nie tylko na Wieczorze Chwały w Kościółku przy seminarium.

Szczególnym momentem obecności bł. Karoliny, w moim odczuciu, była Msza za rodziców, którzy w różnych okolicznościach stracili swoje dzieci połączona z modlitwą o uzdrowienie. Jak bardzo potrzebna była ta modlitwa, można wnioskować po ilości osób, które o nią poprosiły.

Niedziela była zwieńczeniem całego czasu peregrynacji. Jednocześnie był to dzień Patronalnego Święta KSM. Tego właśnie dnia w naszej świątyni spotkali się członkowie i sympatycy tego ruch z całej diecezji. Prawie 100 osób złożyło swe ślubowanie, stając się członkami Stowarzyszenia.

Na uroczystej Mszy Św. kończącej peregrynację, która zgromadziła wielu kapłanów, wiernych z parafii i całej diecezji miało miejsce podziękowanie Biskupowi Stanisławowi za jego posługę w diecezji łomżyńskiej. Słowa wdzięczności od całej diecezji skierował Biskup Tadeusz. W imieniu władz samorządowych przemówił Pan Prezydent Łomży. Swe podziękowania złożyli również klerycy, osoby zakonne, przedstawiciele naszej parafii. Także wiele innych osób i przedstawicieli różnych stanów i środowisk złożyło ks. Biskupowi dowody wdzięczności.

 

 

2011-11-26 23:13 Opublikował: Administrator
Autor treści: ks. Jacek