Czas Wielkopostnej Zadumy

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Do czego on nam potrzebny?

Już w Ewangelii I Niedzieli Wielkiego Postu zobaczymy samego Jezusa, który "czterdzieści dni przebywał w Duchu na pustyni, gdzie był kuszony przez diabła". Na wzór samego Zbawiciela, chrześcijanie podejmują czterdzistodniowy czas pokuty, który ma pomóc dobrze przygotować się do Świąt Paschalnych. Różnie reagujemy na ten czas i różnie go przeżywamy. Wielu uważa go za coś zbędnego i nie wnosząceg nic w nasze "i tak ponure życie". Jednak zdecydowana większość nas, katolików wierzących i praktykujących, widzi w tym czasie wspaniałą okazję do nawrócenia i przyjrzenia się swojemu życiu w świetle Bożego Słowa. Ten czas wyciszenia i zagłębienia w największe tajemnice naszej wiary może nas rzeczywiście odmienić, jeśli tylko pozwolimy Bożej łasce przez modlitwę, post i jałmużnę działać w naszym życiu.

 

Nabożeństwa wielkopostne w katedrze:

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 dla wszystkich;

Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie głosił Ks. Adam Izbicki.

Razem z dziećmi Gorzkie Żale będziemy śpiewać przez trzy niedziele (od II do IV Niedzieli Wielkiego Postu) na Mszy św. o godz. 1200;

 

2013-02-15 10:51 Opublikował: Administrator